Duyurular » ÜYE OKUL HABERLERİ

ÖZEL MEF LİSESİ MODEL BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KONFERANSI


Değerli Lise Yöneticileri ve Danışman Öğretmenler,

MEFMUN’17 konferansı organizasyon ekibi olarak, sizleri 24-27 Kasım 2017 tarihleri arasında, Özel MEF Lisesinde gerçekleşecek olan ilk Model Birleşmiş Milletler Konferansımıza davet etmekten gurur duyuyoruz.

İlk MUN konferansımızın teması MEFMUN kulübü üyelerimizin yoğun çalışmaları ile Dünya tarihinin akışına en çok etki eden dönemlerden biri olan 1960’lar olarak belirlendi ve bu konferansımızı diğer MUN konferanslarından ayıran bir özellik olarak öne çıkmaktadır. Bu özellik, katılımcılarımıza, 1960’larda yaşanan olayları sorgulama ve yaşananlardan öğrenme fırsatları sunarak günümüzde yaşananlar arasında benzerlikler görmelerini sağlayacaktır.

Konferansımız, Genel Kurul Komiteleri olan Silahsızlaştırma ve Uluslararası Güvenlik Komitesi, İnsan Hakları Komitesi, Uyuşturucu ve Suç Komitesi, Politika ve Dekolonizasyon Komitesi, Ekonomik ve Finansal Komite, Güvenlik Konseyine yer verecektir. Ayrıca MEFMUN’17 beş özel komiteye ev sahipliği yapacaktır: Uluslararası Adalet Divanı, Tarihi Güvenlik Konseyi, Kriz Komitesi, Castro Kabinesi Komitesi ve Ceza Mahkemesi Komitesi.

MEFMUN, dört avukat ve 10 yargıçtan oluşacak bir grupla tarihi bir davayı yeniden görecekleri ve bir ilk olacak Uluslararası Adalet divanı ile aynı prosedürleri takip edecek olan Ceza Mahkemesi Komitesi, yüzyılın davası olarak görülen O. J. Simpson Cinayet davasını görecektir.

MEFMUN, öğrencilerinizin başvurabileceği farklı fırsatlarda sunmaktadır. Deneyimli öğrencilerin, özellikle 11. ve 12. sınıf öğrencilerinin, komite başkanlığı pozisyonlarına başvuru yapmalarını özellikle rica ediyoruz. Ayrıca öğrenciler, basın ekibine fotoğrafçı ya da gazeteci olarak başvuruda yapabilirler.

Eğer okulunuz veya MUN grubunuz MEFMUN’17 ye katılmak istiyorsa internet sitemiz olan www.mefmun.org  adresinde “Apply” kısmında yapacağınız başvuru ile katılım sağlayabilir. Konferansımıza bireysel delege veya delegasyon olarak başvuru yapmak mümkündür. Son katılım günü 10 Ekim 2017 olarak belirlenmiştir.

Lütfen herhangi bir durumda organizasyon takımımızla iletişime geçmeye tereddüt etmeyin. Eğer bir sorunuz varsa lütfen bize aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşın:

Saygılarımızla,

MEFMUN Organizasyon Takımı    

Beliz İmge Bayülgen, Genel Sekreter                   bayulgenb@stu.mef.k12.tr

Cansu Davhan Karaca, Genel Sekreter                karacac@stu.mef.k12.tr

Didem Güler, Danışman Öğretmen                     gulerd@mef.k12.tr

Lenka Şahin Mormakova, Advisor                      mormokaval@mef.k12.tr

 

Ek-1 Davet Yazısı TR

Ek-2 Davet Yazısı EN

Ek-3 Afiş

  •   18 Eylül 2017 Pazartesi
  •   3148