Duyurular » ÜYE OKUL HABERLERİ

II. ALKEV EĞİTİM UYGULAMALARI SEMPOZYUMU


Değerli Meslektaşlarımız,                                                                         

Sosyal ve teknolojik gelişmelerle artan rekabet “bilgi”nin değerini her geçen gün artırmaktadır. Günümüzde her türlü bilgiye ulaşmak oldukça kolaydır ancak doğru, etkili ve uygulanabilir olanı süzmek ve kullanmak ustalık gerektirmektedir. Doğru kaynaktan alınan ve doğru bir yöntemle aktarılan bilgi ‘’uygulanabilir bilgi’’ anlamı kazanmaktadır. 

ALKEV Özel Okulları olarak ikincisini düzenlediğimiz “ALKEV Eğitim Uygulamaları Sempozyumu”nda “Birlikte Ustalaşmak” teması seçilmiştir. Başarılı ve yenilikçi kültür oluşturmalarında, sahip oldukları bilgiyi paylaşmalarının önemini kavramış, uygulanabilir bilgiyi önemseyen bir toplulukla birlikte ustalaşmak, sempozyumumuzun temel değeridir. Biliyoruz ki içinde yaşadığımız değişim çağının en önemli özelliği, tüm birey ve kurumlardan yepyeni bakış açıları talep etmesidir. 21. yy’da öğrenmek ve gelişmek, var olmanın anahtarıdır. Sizi de bu yolculuğa davet ediyoruz.

Sempozyumun açılış konuşması New York Üniversitesi’nden Prof. Dr. Selçuk R. ŞİRİN tarafından gerçekleştirilecektir. Sempozyumumuz pek çok akademisyen ve öğretmenin sunumu ile zenginleşecektir.

12 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştireceğimiz ALKEV Eğitim Uygulamaları Sempozyumu’nda siz de sunum yapabilir ya da sempozyuma izleyici olarak katılabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için http://sempozyum.alkev.k12.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Ek-1 Davetiye 

Ek-2 II. ALKEV Eğitim Uygulamaları Sempozyumu

 

  •   13 Mart 2018 Salı
  •   1123