Duyurular » FİRMA HABERLERİ

EĞLENCELİ BİLİM


UYGULAMALI BİLİM EĞİTİMİNİN ÖNEMİ

Bilim eğitiminde önceliklerden ilki çocukların bilimsel okuryazarlığını yükseltmek, diğeri de bilim üretme ve bilimin ilgili diğer disiplinleri beslemesine yönelik öğrenci yetkinliklerini geliştirmek olmuştur. Avrupa Birliği Horizon 2020 programında toplumda bilim okuryazarlığını geliştirmek ve bilim ağırlıklı mesleklerin cazibesini artırmak temel amaçlar arasında yerini almıştır.

Nuffield Foundation tarafından hazırlanan “Avrupa’da Fen Eğitimi: Kritik Yansımalar” (Science Education in Europe: Critical Reflections)1 raporunda da vurgulandığı gibi 14 yaş ve altındaki çocuklara sunulan bilim eğitiminde çocukların öğretim sürecine katılımının kuvvetlendirilmesi gerekmektedir. Bu katılımın sağlanmasında, birçok bilimsel araştırmanın da işaret ettiği gibi, uygulamalı bilim eğitimi en etkili yöntemdir.

 

OKULLARDA YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALAR

Eğlenceli Bilim’in amacı yenilikçi bir bakış açısı ile uygulamalı (hands-on) bilim eğitimi programlarını çocuklara erken yaşlardan itibaren sunarak bilim ve doğanın olağanüstü dünyasını çocukların hayal güçleri ve meraklarıyla harmanlamaları ve öğrenmelerini sağlamaktır.

Eğlenceli Bilim çalışmaları kapsamında 1.000’in üzerinde uygulamalı bilim eğitimi etkinliği (deney) geliştirilmiş ve öğretmenler & eğitmenler aracılığıyla çocuklarla beraber eğitim ortamlarında uygulanmıştır. Türkiye genelinde okul öncesi, ilkokul ve ortaokul seviyelerinde, 35 ildeki 200 okulda, 3.200 eğitmen & öğretmen aracılığıyla, 200.000 öğrenciye ulaşmayı başarmıştır

  • Eğlenceli Bilim programları K-8 düzeyinde farklılaşmaktadır.
  • Her sınıf düzeyine yönelik 15-30 haftalık programlar yer almaktadır.
  • Her bir eğitim programı kapsamında 2-4 adet deney bulunmaktadır.
  • Programların   uygulanması   sürecinde   öneri   öğretmen   yönergeleri paylaşılmaktadır.
  • Programlarda yer alan deneyler için öğrenci sayısı ile uyumlu deney malzemeleri iletilmektedir.
  • Uygulamayı yapan öğretmenlere ve okullara Eğlenceli Bilim mobil / web uygulamaları ve whatsapp destek hattı üzerinden 7/24 destek sağlanmaktadır.

 

UYGULAMALI BİLİM EĞİTİMİ İLE TANIŞMAK İÇİN

Siz de okulunuzdaki çocukların uygulamalı bilim eğitimi ile tanışmasını istiyorsanız bize ulaşın. Bu mail aracılığıyla Eğlenceli Bilim ile iletişim kuran ve bizimle çalışacak olan eğitim kurumlarımız için özel bir kampanya yapıyoruz. Eğer bir yıl boyunca Eğlenceli Bilim programlarını en az 3 sınıf seviyesinde okulunuzda uygulamaya karar verirseniz, sizin kampanyaya katılımınız karşılığında programlarımızı bir devlet okulunun bir sınıfına yıl boyunca ücretsiz olarak ulaştırıyoruz. Programlarımızı okulunuzda uygulayarak devlet okullarında öğrenim gören öğrencilerimiz de uygulamalı bilim eğitiminden faydalanmalarına vesile olun. Kampanya ile ilgili detay bilgi ve iletişim için;

 

EB İSTANBUL

Adres: Archerson Köşkü Şefikbey Sokak No:3 34724 Kadıköy / İstanbul
Telefon                 :
+90 532 598 36 05
+90 216 325 57 89

EB İZMİR

Adres:   6190/3   Sokak   No:1/A Demirköprü Karşıyaka / İzmir
Telefon                :
+90 232 366 3757
+90 533 632 1352
+90 532 717 0628

  •   3 Temmuz 2020 Cuma
  •   495