Duyurular » ÜYE OKUL HABERLERİ

HİSAR OKULLARI KONFERANS SERİSİNE DAVET


Değerli Eğitimci,

Tüm dünya görülmemiş bir dönüm noktasından geçerken; bu değişime uyum sağlamak için eğitim sistemi ve faaliyetleri de zorunlu olarak dönüşüyor ve farklılaşıyor. Okulumuzun bu süreçte güçlü bir şekilde öncü rolü üstlendiğini görmekten gurur duyuyoruz. Bu dönemeçten geçerken 2021-2022 yıllarında Okulumuzun 25. kuruluş yılını kutlayacağız. Bu 25 yıllık geçmiş bizi ileriye taşıyacak çok sağlam bir zemin sunarken, biz de yüzümüzü bir yandan geleceğe çevireceğiz. Bir dizi etkinlikle gençlerimizin ve toplumun gelecekle ilgili bilgi birikimine katkıda bulunacağız.

Bu doğrultuda planladığımız etkinliklerimizin ilki, geleceği,  gelişen  teknoloji ve inovasyon bakış açılarından mercek altına alan “Hisar Konuşmaları: Geleceği Tartışmak…” konferans dizisi. Öğrencilerimiz, mezunlarımız, velilerimiz, akademik ve idari kadrolarımızın katılacağı ufuk açıcı konferanslarımızı “Açık Kaynak” misyonumuzla uyumlu olarak, tüm eğitimcilere ve topluma açık olacak. Konferans dizisinde, dünyaca tanınan bilim insanları ve alanında deneyimli uzmanlarla geleceği tartışacak, öngörüler hakkında bilgi edineceğiz.

25 Mart 2021’de gerçekleşecek ilk konferansta fen bilimleri, canlı organizmalar ve ekosistem uygulamalarıyla ilgilenen ve tüm bu alanların veri analizi ile bir araya gelmesiyle oluşan; çok disiplinli bir alan olan “yaşam bilimleri” üzerinde duracağız. Günümüzde biyoloji temelli birçok fen bilimi programına; teknoloji, moleküler biyoloji ve genetik alanlarındaki gelişmeler yön veriyor. Bu dönemde, tüm yaşam bilimlerinin nereye gittiğine dair somut örnekleri yakından inceleyecek olmaktan dolayı heyecanlıyız.

İlk tartışma panelimizde, mikro akışkanlar, nano ve mikro teknolojiler, doku mühendisliği, rejeneratif tıp ve kriyobiyoloji (canlı dondurma) alanlarında çalışmalar yürütmekte olan Prof. Dr. Mehmet Toner ve Biyomedikal Sinyal İşleme, Optik Beyin Görüntüleme alanlarında çalışan Prof. Dr. Banu Onaral’ı ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. 

Öğrencilerimizin organizasyonun düzenlenme aşamasına da aktif olarak katılacakları ilk konferansımızda sizleri  görmekten mutluluk duyacağız.

Saygı ve sevgilerimizle,
Hisar Okulları

Hisar Konuşmaları: Geleceği Tartışmak….

Yaşam bilimlerinde teknoloji nereye gidiyor?

 

Tarih: 25 Mart 2021, Perşembe
Saat: 18.00
Konuklar: Prof Dr. Mehmet Toner ve Prof. Dr. Banu Onaral

Zoom Canlı Yayın Linki:
zoom.us/j/94279305411?pwd=eTVsN25yR1IyeEQwM3ZSN0JYL0FFZz09

Youtube Canlı Yayın Linki:
https://www.youtube.com/channel/UCAvKsCb4rIOGNlu2rGgKxNw

  •   25 Mart 2021 Perşembe
  •   1314