Duyurular » FİRMA HABERLERİ

İLETİ YÖNETİM SİSTEMİ (IYS) EĞİTİM SEKTÖRÜ İÇİN DE ZORUNLU | UYUMIYS HAKKINDA


İleti Yönetim Sistemi (IYS) Nedir?

Ticari Iletisim ve Ticari Elektronik Iletiler Hakkında yayınlanan yönetmelik kapsamında; pazarlama, promosyon, kampanya, indirim, hediye, reklam vb. içerikli ticari iletilerin, alıcının onayı olmadan gönderilemeyecegi, izinli olarak gönderilen iletilerde ise alıcıların ret imkânı olması gerektigi belirtilmistir.

İleti Yönetim Sistemi; dijital ortamda alınan bu izinlerin; saklanması, arsivlenmesi, belgelerin güvenliginin ve gizliliginin saglanması, gerektiginde arsivden çıkarılması ve tüm bu süreçlerin taraflarca kolaylıkla yönetilmesi için kurulmus ulusal veri tabanıdır.

  • Pazarlama, promosyon, kampanya, indirim, hediye reklamları gibi ticari iletiler alıcının onayı olmadan gönderilemez.
  • IYS kapsamında alınan izinler saklanır,arsivlenir ve belgelerin güvenligi saglanır.
  • Ileti Yönetim Sistemi kapsamında gönderilen iletilerde alıcının ret imkanı vardır.

Yönetmelik geregince 150.000 ve daha az sayıda onaylı iletisim adresine (telefon numarası ve eposta adresi sayısı toplamı) sahip olan isletmelerin bu izinleri IYS'ye kaydetmesi gerekenson tarih 31 Mayıs 2021'dir.

Ticaret Kanunu Uyarınca;

Alıcılara önceden onayları alınmaksızın ticari ileti gönderilmesi veya ticari iletinin alıcıdan alınan onaya uygun olmaması durumunda 9.515 Türk Lirasına kadar (bir defada birden fazla kisiye hukuka aykırı ileti gönderilmesi halinde) bu ceza, on katına kadar arttırılarak uygulanmaktadır.

Ret bildirimine iliskin yükümlülüklere uyulmaması durumunda 28.546 Türk Lirasına kadar, idari para cezası hizmet saglayıcılara ve aracı hizmet saglayıcılara uygulanabilecektir. Ayrıca toplu gönderimler halinde, idari para cezası tutarı on katına kadar arttırılabilmektedir.

IYS Data Yükleme Sablonu aracılıgıyla, yetkili is ortagı UYUMSOFT üzerinden izinli

verilerinizi hızlı, otomatik ve güvenli sekilde IYS'ye yükleyin.

Ek-1 İYS Tanıtım
Ek-2 Yol Haritası
Ek-3 Fiyat Listesi
Ek-4 Teklif

“Teklif dokümanı içerisinde yeralan indirimden faydalanmak adına Satış Yöneticisi Akgün Koçali ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.”

Detaylı bilgi için : https://www.uyumsoft.com/iys

İletişim Bilgileri :

Akgün Koçali – Satış Yöneticisi

0(534) 014 43 14 - akgun.kocali@uyumsoft.com

  •   2 Mart 2021 Salı
  •   266