Duyurular » ÜYE OKUL HABERLERİ

İZMİR'İN İLK ÇOCUK VE GENÇLİK SANAT BİENALİ


İzmir’in ilk “Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali”

İçin Geri Sayım Başladı

Türk Eğitim Derneği’nin (TED) önderliği ve TED İzmir Koleji ev sahipliğinde 7-17 Mayıs 2019 tarihleri arasında Urla Köstem Zeytinyağı Müzesinde İzmir’in ilk “Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali” sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Danışmanlığını Murat Pilevneli’nin üstlendiği ve girişin ücretsiz olduğu bienalde, Türkiye genelinde 38 ildeki TED okulundan öğrencilerin hazırladığı eserler sergilenecek.

21. yüzyılın ihtiyaç duyduğu insan profiline uygun eğitim anlayışı ile uluslararası standartlarda sanat eğitimi sunan, bu şekilde sanatın çeşitli dallarında bilinçli zevkleri olan bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Türk Eğitim Derneği (TED), TED İzmir Koleji ev sahipliğinde, İzmir’in ilk çocuk ve gençlik sanat bienaline imza atacak.

7-17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek “Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali”nde Türkiye genelindeki TED okullarındaki çocukların hazırladıkları eserler sergilenecek.  Danışmanlığını Murat Pilevneli’nin üstlendiği bienal, kapsamında eserler 12 Mayıs tarihine kadar Urla Köstem Zeytinyağı Müzesinde sergilenecek.

Zengin program içeriği ile dikkat çekecek

Müzik performansları, söyleşiler ve atölye çalışmaları ile on gün boyunca İzmir’in farklı lokasyonlarında devam edecek olan TED İzmir Koleji “Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali, çocuklara günümüzdeki sanatsal gelişmeleri izleme ve bu yolla tamamlayıcı bir eğitim olanağı sunulacak.

Öğrencilere kendilerini sanat yoluyla ifade edecekleri ortamlar sunuluyor

“Başka” temasıyla gerçekleştirilecek TED İzmir Koleji “Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali” ile öğrencilere estetik farkındalık kazandırmak ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunurken, kendilerini sanat yolu ile ifade edecekleri yaratıcı ortamları sunmak amaçlanıyor. Öğrencilerin resim, grafik, baskı resim, heykel, seramik, enstelasyon, fotoğraf ve yeni medya uygulamalarının yanı sıra farklı sanatsal disiplinleri ve etkinlikleri bünyesinde barındıran bienal kapsamında TED Okulları’ndan gelen eserler Köstem Zeytinyağı Müzesinde sanatseverlerle buluşacak.
Bienal tanıtım filmi / uzun versiyon

https://www.youtube.com/watch?v=9jzoIVsxL7Y

 

Bienal film link / kısa versiyon

https://we.tl/t-rLi1qYRvyp 

  •   6 Mayıs 2019 Pazartesi
  •   1005