Duyurular » FİRMA HABERLERİ

KARİZMA & YARATICILIK & SUNUM TEKNİKLERİNİN  IŞIĞINDA LİDERLİK


KARİZMA & YARATICILIK & SUNUM TEKNİKLERİNİN  IŞIĞINDA LİDERLİK

23 yıllık iş hayatının 18 yılını Yöneticikle (8 yılını da Türkiye Genel Müdürü ve Ortadoğu Ticaret Direktörü olarak Siegwerk Corporation şirketinde ve Almelek A.Ş. ve VAmatco A.Ş.’de Genel Müdür/Yönetim Kurulu Başkanı ünvanı ile) geçiren bir kişi olarak Alper Almelek son 3 yıldır; liderlik üzerine Türkiye’nin ve Dünya’nın önde gelen üniversitelerinde eğitim almıştır. (Sabancı Üniversitesi-Yönetim Bilimleri Fakültesi; MIT-Sloan School of Management; University of Oxford-Said Business School ). Almelek, çeşitli süreçlerdeki ‘Liderlik’ eğitimleri sonrasında edindiği deneyim ve bilgileri sentezleyerek konuşma ve eğitimler vermektedir. Almelek hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak isterseniz : http://alperalmelek.com/formulum/

Almelek;

*Liderlik: Karizmatik Liderlik: Karizmanın Formülü

*Yaratıcılık: Yaratıcılık & İlham Perisi

*Sunum: Karizmatik Sunum Teknikleri olmak üzere üç farklı konuda eğitim vererek günümüzde bir liderin nasıl olacağının yanıtlarını sunuyor.

EĞİTİMLERİN KAPSAMI

*Karizmatik Liderlik: Karizmanın Formülü

21. yüzyılla birlikte değişen ‘liderlik’ kavramının etkisiyle liderin artık yeni rollere ihtiyacı olduğu yadsınamaz bir gerçek. Liderin yalnızca kendi alanında uzman olması yeterli değil, aynı zamanda lider etrafında çalışan kişileri de etkilemek durumundadır. Bu eğitim ile karizmanın farklı tanımlamaları sorgulanırken, karizmanın günlük hayattaki etkili kullanım yolları uygulamalı olarak aktarılmaktadır. Eğitimin amacı her insanda belli miktarda da olsa mevcut olan Karizma’nın  farkındalığını artırmaktır.

*Yaratıcılık: Yaratıcılık & İlham Perisi

Günümüzde yalnızca karizma sahibi olmak iyi bir lider için yeterli değildir. İyi bir lider aynı zamanda yaratıcı olmalıdır. Eğitimin amacı herkesin içinde bulunan yaratıcılık farkındalığını arttırmaktır. Bu bağlamda eğitimde;  katılımcıların his ve düşünceleri ele alınarak uygulamalı olarak yaratıcılığın hazırlık süreçleri ve ilham perisi olgusu incelenirken, ardından yaratıcı kişilerin nasıl olması gerektiği incelenecek sonra da yaratılanın değerinin nasıl tespit edilebildiği ifade edilecektir. Böylece eğitim, yaratıcılık/inovasyonun kendi sosyal ve iş hayatlarımızda nasıl kullanılabileceğini örneklerle içselleştirme fırsatı yaratacaktır.

*Sunum: Karizmatik Sunum Teknikleri 

Liderin artık rollerinden bir tanesi de başta kendi şirketinin yöneticileri ve çalışanlarına olmak üzere, yeri geldiğinde müşterilerine/sektörünün dernek ve kurumlarına etkili sunumlar yapmaktır. Bu sunumların tekniklerini öğrenmiş olursa çok daha iyi bir izlenim bırakarak onlara başta kendini sonra da temsil ettiği kurumu en iyi şekilde temsil edebilecektir. Bunun için de sunum tekniklerini öğrenmesi şarttır.

Eğitim/konferansların Sunuş Tekniği: Sunum psikolojik ağırlıklı deneylerden, interaktif paylaşımlardan, çeşitli ilginç hikayelerden, Alper Almelek’in ve çok bilinen müzik eserlerinin performanslarından ve katılımcılarla birlikte yapılan kısa egzersizlerden oluşmaktadır.

Web: http://alperalmelek.com

  •   28 Mayıs 2019 Salı
  •   768