Duyurular » ÜYE OKUL HABERLERİ

MİNECAN ANA VE İLKOKULU 1 TEMMUZ 2019 TARİHİ İTİBARIYLA IB PYP OTORİZASYONU ALARAK AKDEMİZ BÖLGESİ’NDEKİ İLK PYP OKULU OLMUŞTUR.


Öğrencilerini çağdaş ve uluslararası bir bakış açısı ile kendini tanıyan, potansiyelini gerçekleştiren ve fark yaratan bireyler olmalarını sağlayacak bilgi ve becerilerle donanmış, iyi bir vatandaş ve bir dünya insanı olarak yetiştiren bir eğitim kurumu olma vizyonu ile 2016 yılı Eylül ayında Uluslararası Bakalorya (IB)  PYP Dünya Okulu olma sürecini  başlatan  Özel Minecan Okulları bu süreci  01 Temmuz 2019 tarihinde tamamlayarak Türkiye’deki diğer çok prestijli PYP okulları arasında ‘IB PYP Dünya Okulu’ statüsünü  almıştır. Böylelikle Özel Minecan Okulları Türkiye’de IB PYP otorizasyonu alan 36 okuldan biri, Akdeniz Bölgesi’ndeki tek IB PYP okulu olmuştur.

Ülkemiz, şehrimiz ve okulumuz adına bu başarının haklı gurur ve mutluluğunu yaşarken öğrencilerimizi sorgulayan, yaşam boyu öğrenen, duygusal, sosyal ve akademik yönden yüksek standartlara sahip, bilime inanan, Atatürk ilke ve devrimlerinin takipçisi, mutlu bireyler olarak yetiştirmek hedefi ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

  •   26 Kasım 2019 Salı
  •   1305