Duyurular » FİRMA HABERLERİ

MİNEVRA TEKNOLOJİ VE TÖZOK İŞBİRLİĞİ


BECERİ TEMELLİ EĞİTİMİN ÖNEMİ

Günümüzde bilgi çağının dinamikleri ile birlikte öğrencilerden sadece akademik performansları yüksek olan bireyler değil; anlama, eleştirel düşünme ve problem çözme, karar verme, yorumlama ve sonuç çıkarma,  kendini ifade edebilme, takım çalışması, katılımcı ve girişimci gibi günümüz becerileri olarak ifade edilen özellikteki becerilere sahip bireyler olmaları da beklenmektedir. 

Beceri temelli eğitimin temel taşı bilişsel beceriler olup eğitim süreçlerine olan olumlu etkileri bilimsel çalışmalarla gösterilmiştir. Bilişsel beceriler, bireyin 15 yaşına kadar olan erken döneminde sistematik egzersizlerle etkin olarak geliştirilebilmektedir. Erken dönemdeki sistematik bilişsel beceri egzersizleri bireyin sinaptik iletim oluşumlarını artırmakta ve ilgili becerisini geliştirmektedir (Thompson, R.A., Nelson, C.A,2001*).

Yine, öğrenme-öğretme süreçlerinde, öğrencilerin ulaşacağı hedef/davranışların belirlenmesi ve yazılmasında kullanılan revize edilmiş bloom taksonomi; hatırlama, anlama, uygulama, analiz etme, değerlendirme ve yaratma basamaklarını içermektedir. Bu taksonomiye uygun kazanımlar sağlamak ve amaçlarını gerçekleştirmek için bilişsel becerilerin geliştirilmesi ve taksonomiye uygun beceri temelli yeni nesil içerik ve soruların geliştirilmesi gerekmektedir.

Beceri Temelli Eğitime uygun kapsamı ile ürünlerimiz, okullara ilgili eğitim uygulaması fırsatları sunmaktadır.

*American Psychological Association (Thompson, R.A., Nelson, C.A. Developmental science and the media: early brain development. Am Psychol 2001; 56: 5–15).

 

OKULLARDA YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALAR

Amacımız, beceri temelli eğitim uygulaması kapsamında bilişsel becerileri performans olarak değerlendirmek ve 100’den fazla bilimsel geliştirme egzersizi ile erken dönemde bu becerileri geliştirmektir. Yine aynı kapsamda, MEB müfredatına uygun kazanımlara göre hazırlananmış konu anlatımları ve yeni nesil beceri temelli soruları ile öğrenme süreçlerinde öğretmenlere ve velilere yardımcı olmaktır. Ülkemizde 73.000’den fazla öğrenci tarafından kullanılan sistemimizde;

- CSM Testleri: Ulusal ve uluslararası araştırmacılarla birlikte problem çözme, işitsel ve görsel hafıza, bilişsel esneklik, seçici ve sürdürülebilir dikkat gibi temel bilişsel becerileri performans olarak değerlendiren 6 test, bireysel ve/veya grup olarak bilgisayar ortamında uygulanmaktadır. Raporlar otomatik hazırlanmaktadır.

- Braincraft Survivor: Matematik, dil ve bilişsel becerilerle ilgili 100’den fazla bilişsel beceri egzersizi içerir. Kişiye özel egzersiz planı ile bilişsel beceriler için gelişim fırsatları sunar.

- Rehberlik Bataryası: Öğrencileri tanımak ve etkin yönlendirmek için akademik ilgi ve duygu değerlendirme bataryalarında toplam 35 envanter mevcuttur. Hepsinde otomatik analiz ve raporlama gerçekleştirilmektedir.

- Süper Akademi: MEB müfredatına uygun içeriği ile ortaokul (5.,6.,7.,8. Sınıf) öğrencilerinin akademik başarısını ve LGS performansını artırmak için geliştirilmiştir. Yeni nesil beceri temelli soruları, konu anlatımları, tamamı video çözümlü soruları, performans takip ve akıllı öneri sistemi birçok özelliği ile Beceri Temelli Eğitim ve Flipped Learning Modelini desteklemektedir.

 

OKULUNUZDA BECERİ TEMELLİ EĞİTİM MODELİ İÇİN

Siz de okulunuzda beceri temelli eğitim modeli uygulamak istiyorsanız bize ulaşın. TÖZOK aracılığı ile iletişim kuran ve bizimle çalışacak olan eğitim kurumlarımız için özel bir kampanya sunuyoruz. Kampanyamız ve ürünlerimizle ilgili detaylı bilgi ve iletişim için:

 

İstanbul Merkez:

Adres: Merkez Mahallesi Kağıthane Caddesi No:13 S Blok K:7, 34406 Kâğıthane/İstanbul
Telefon: +90 – 850 – 532 17 95
E-mail: info@minervaprotechnology.com

www.superakademi.com
www.braincraft.games

İzmir Bilim ve Teknoloji Parkı:

Adres: İzmir Bilim ve Teknoloji Parkı Teknoloji Geliştirme Bölgesi 10032 Sok. No: 2/A
İTOB Organize Sanayi Bölgesi Tekeli Menderes, İZMİR

  •   30 Mart 2021 Salı
  •   1156