Haber » BİZDEN HABERLER

16 KASIM 2019 TARİHİNDE ADANA BÖLGE TOPLANTISI VE SEMİNER


ADANA BÖLGE TOPLANTISI VE SEMİNER

Özel okullarımızla ilgili gelişmeler ve mevzuat düzenlemeleri hakkında kurucuları bilgilendirmek ve özel okulların sorunlarını görüşmek amacıyla 2019 – 2020 öğretim yılının ilk bölge toplantısı; Adana ve çevre illerdeki özel okullarımızın katılımıyla üyemiz Adana Koleji’nin ev sahipliğinde 16 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirildi.

Toplantıya; Yönetim Kurulu Başkanı F. Nurullah Dal, Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Yusuf Tavukçuoğlu, YİK Başkan vekili Cem Gülan, Onursal Başkanımız Dr. Rüstem Eyüboğlu, Yönetim kurulu başkan yardımcısı Zafer Öztürk, YK üyeleri Saim Meral, Mehmet Yüksel, Erdoğan Bozdemir, Kenan Taçyıldız, Nesrin Meral ve Bünyamin Çelikten ile YK üyemiz ve AdanaYK üyeleri Saim Meral, Mehmet Yüksel, Erdoğan Bozdemir, Kenan Taçyıldız, Nesrin Meral ve Bünyamin Çelikten ile YK üyemiz ve Adana Koleji kurucu temsilcisi Hande Göksel, İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın ve MEB Özel Öğretim Kurumları Daire Başkanı Murat Adalı ile 32 özel kurucusu ve yöneticisi katıldı.

Toplantıda; Yönetim Kurulu Başkanımız F. Nurullah Dal ve Yüksek İstişare Konseyi Başkan vekili Cem Gülan, Başkan Yardımcımız Zafer Öztürk ile MEB Özel Öğretim Kurumları Daire Başkanı Murat Adalı tarafından özel okul kurucularından gelen sorular cevaplanarak, dernek faaliyetlerimiz ve Bakanlığımızın yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Toplantının ardından resmi ve özel okul öğretmenlerimize yönelik Prof. Dr. Sinan Canan’ın “Eğitimciler İçin Beyin Eğitimi” temasıyla konuşmacı olduğu seminer de düzenlendi.

400 resmi ve özel okul öğretmeninin katıldığı ve açılış konuşmaları Adana Koleji Kurucusu Hande Gösel, Yönetim Kurulu Başkanımız F. Nurullah Dal, Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın ve MEB Özel Öğretim Kurumları Daire Başkanı Murat Adalı tarafından yapılan seminerde; Prof. Dr. Sinan CANAN “Eğitimciler İçin Beyin Eğitimi” temasıyla sunumda bulundu.

Kurucular toplantısına ve hizmet içi eğitim çalışmasına ev sahipliğinden dolayı üyemiz Adana Koleji kurucu temsilcisi Hande Melis Göksel’e, Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın’a, MEB Özel Öğretim Kurumları Daire Başkanı Murat Adalı’ya ve değerli görüşleriyle katkı sağlayan konuşmacımız Prof. Dr. Sinan Canan’a ve tüm katılımcılarımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz.

 

  •   10 Kasım 2020 Salı
  •   384