Haber » BİZDEN HABERLER

5 EKİM 2019 TARİHİNDE BAŞLAYAN EĞİTİM LİDERLİĞİ AKADEMİSİ


EĞİTİM LİDERLİĞİ AKADEMİSİ

Mind Academy ve Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK) işbirliği ile okul yöneticisi olan veya gelecekte böyle bir hedefi olan eğitimcilerimize yönelik olarak başlatılan ve ilk programını Temmuz ayında gerçekleştirdiğimiz Eğitim Liderliği Akademisi sertifika programı’nın ikincisi; 5 Ekim 2019 tarihi itibariyle Odakule’deki merkezimizde 8 eğitimcinin katılımıyla başladı.

Eğitim Liderliği Akademisi;

• Teoriden Pratiğe Okul Liderliği

• Etkin İletişim Yönetimi

• Öğretimsel Süpervizyon

• Koçluk ve Mentorlük

• Değişim Yönetimi

• Dijital Çağda Öğrenmeyi Dönüştürmek

• Temel Bütçe Yönetimi   olmak üzere toplam 7 modülden oluşmaktadır ve 5 Ocak 2020 tarihine kadar devam edecektir

Yukarıdaki ana başlıklar kapsamında modüllerin içerisinde; okul kültürü oluşturmak, iyi işleyen takımlar kurmak, eğitim liderliği, kriz yönetimi, özfarkındalık, duygusal zeka, çatışma yönetimi, öğrenen okullar ve liderler, veri analizi vb konular yer almaktadır. Bu konu başlıklarının her biri okul içerisinde gündelik operasyonlarımızda hepimizin sıkça karşı karşıya kaldığı durumlar olarak göze çarpmaktadır.

54 saatlik bu program, deneyimli ve farklı alanlarda uzmanlıkları da olan eğitimciler tarafından oldukça interaktif ve paylaşımın çok olduğu bir ortam içerisinde gerçekleşmektedir. Katılımcılarımızın deneyimleri ve paylaşımları da süreci oldukça zenginleştirirken, kendilerine de değişik sorunlara çözüm getirme olanağı da sağlanmaktadır.

Bu programı tasarlarken amacımız, değişen dünya koşullarını ve gereksinimlerini göz önünde bulundurarak, ülkemize yararlı olacağına inandığımız, gelenek ve kültürümüzü çok iyi bilen, yenilikleri takip edebilen ve uygulayabilen ve her şeyden önce öğrencinin öğrenmesini birinci sırada tutan eğitim liderleri yetiştirmek ve onlara destek sağlamaktır

Program sonunda katılımcılarımıza TÖZOK ve Mind Academy’den sertifikaları verilecek, sonrasında ise Mind Academy bünyesinde oluşturulan ‘Eğitim Liderliği Ağına’ katılmaları da sağlanacaktır.

Eğitim Liderliği Akademisi’nin üçüncü oturumu 15 Şubat 2020 tarihinden başlayacak ve hafta sonları Türkiye Özel Okullar Derneği merkezinde devam edecektir.

Detaylı bilgi ve kayıt başvurusu için : https://event.tozok.org.tr www.mindacademy.com.tr

 

  •   10 Kasım 2020 Salı
  •   253