Haber » BİZDEN HABERLER

KANADA EĞİTİM SİSTEMİ İNCELEME GEZİSİ


9-15 Nisan 2018 tarihleri arasında Kanada Eğitim Sistemi Mesleki İnceleme Gezisi düzenlenecektir.

Kanada eğitim sistemi dünyadaki en başarılı eğitim sistemlerinden biridir. Yine Kanada; İngiltere, Amerika, Avustralya ve bunun gibi İngilizce konuşulan ülkeler arasında yer aldığından ülkemizden yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler için öncelikli tercih edilen ve her geçen yıl popülerliği artan bir ülkedir. Eğitim en başından yani yuva sınıfından itibaren parasızdır ancak bunun yanı sıra özel okullar da bulunmaktadır. Bu okullar genellikle maddi durumu daha iyi ya da çocuklarının devletin verdiği eğitimin dışında yani özel ihtiyaçları doğrultusunda bir eğitim almasını isteyenler tarafından tercih edilmektedir.

Yapacağımız gezimizde sizlere Kanada’nın eğitim sistemi ve kültürünü tanıtmayı hedefliyoruz. Bunun için Kanada’daki çeşitli okullarda inceleme ziyaretleri organize ederek gezimizi mümkün olduğunca zenginleştirmeye çalıştık. Bunun yanında, ülkemizde çok bilinmeyen ancak diğer gelişmiş ülkelerde oldukça yaygın olan alternatif okul sistemini de bu gezimizde sizlere tanıtacağız. Program çerçevesinde yapılacak olan ziyaretler sırasında gerçekleşecek workshop ve eğitim bilimleri hakkındaki toplantılar sayesinde katılımcılara birebir ve detaylı bilgi alma fırsatı sunuluyor.

Yalnızca, özel öğretim kurumlarının Yönetim Kurulu Üyeleri ve Yöneticilerine açık olan program sırasında Ontario Eyaleti Eğitim Bakanlığı da ziyaret edilecek ve katılımcılara sertifika takdimi gerçekleştirilecektir.

Mesleki ziyaretlerin ve toplantıların yanı sıra katılımcıların hoş bir Kanada seyahati geçirmelerine yönelik tarih, sanat, doğa ve alışveriş etkinlikleri de gezide yer almaktadır. Programın tamamı VIP hizmet kalitesinde organize edilmiştir. Türkiye’den Kanada’ya seyahat eden iş dünyasından seçkin ve özel gruplara yıllardır VIP hizmet sunan partner kuruluşlarımız ile birlikte hizmet sunulacaktır.

Gezimizin sonunda katılımcılarımız Kanada eğitim sistemi hakkında birçok faydalı bilgi edinecek ve aynı zamanda Toronto şehrine ve çevresine ait güzellikleri görecekler ve bundan büyük keyif alacaklar.  Bu gezi karşılıklı deneyim paylaşımı yoluyla hem ülkemizin eğitim sistemine katkı sunacak hem de katılımcılarımızı bir nebze olsun iş stresinden çıkarıp onlara güzel zaman geçirmeyi sağlayacaktır.

Detaylı Program İçeriği ve Ön Kayıt Formu linkte paylaşılmış olup, vize alım süreci ve organizasyonun sağlıklı işleyebilmesi amacıyla ön kayıt başvurunuzun 9 Şubat 2018, saat 17.00’a kadar tamamlaması gerekmektedir.

 

İlgili Linkler:
Kanada Eğitim Sistemi İnceleme Gezisi Günlük Program
Katılımcı Kayıt Formu

  •   12 Ocak 2018 Cuma
  •   1764