IT Komisyonu

2017-2018 ÖĞRETİM YILI II. YARIYIL IT KOMİSYONU RAPORU

Türkiye Özel Okullar Derneği IT Komisyonu,

24 Mart 2018 tarihinde İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy Kampüsü ev sahipliğinde 5. ETP (Eğitim Teknolojileri Platformu) Konferansını düzenlemiştir. Teknolojinin eğitim ortamlarına etkili bir araç olarak entegre edilmesi; idareci, öğretmen ve öğrencilerin teknolojiyi etkin biçimde kullanması, kurumların teknolojik yatırımlarının hedefine ulaşması amacıyla düzenlediğimiz Eğitim Teknolojileri Konferansı, 2000’i aşkın öğretmenin katılımıyla gerçekleştirildi. Katılımcılar, 394 öğretmenimizin farklı branş ve yaş gruplarına yönelik sunduğu 289 sunumu izleme fırsatı bulmuştur. Konferansta 16 farklı şehirden katılan; 93’ü özel okul ve 37’si devlet okulu olmak üzere 130 farklı okuldan öğretmen sunum yapmıştır. Türkiye geneli resmi ve özel okullardan eğitimde teknoloji kullanımına yönelik iyi örneklerin paylaşıldığı konferans, öğretmenlerimizin yoğun ilgi ve katılımıyla gerçekleşti.

Eğitimde teknoloji kullanımına yönelik iyi örneklerin paylaşıldığı, eğitim teknolojilerini derslerinde kullanmak isteyen öğretmenlerin farklı projeleri inceleyebildikleri ve meslektaşları ile paylaşımda bulundukları V. Eğitim Teknolojileri Konferansı‘nda katılımcılar, ana salonda Next Akademi Kurucularından Sayın M. Serdar KUZULOĞLU’nun “Whatssap Çağında Eğitim” konulu sunumunun yanı sıra eş zamanlı 6 farklı oturumda toplam 289 sunumdan seçtiklerini izleme fırsatı buldular.

2019 Mart ayında gerçekleşecek olan 6. ETP Konferansı çalışmalarına Eylül ayı itibariyle başlanacaktır. Konferansın kapsamı ve şekli konusunda farklı alternatifler değerlendirilmektedir.

IT Komisyonu çalışmalarına katkıları ve emekleri için değerli komisyon üyelerimize ve çalışmalarımıza her türlü desteği sağlayan Türkiye Özel Okullar Derneği Yönetim Kuruluna en içten teşekkürlerimi sunarım.

Saygılarımla

Özcan GÜCTEKİN
IT Komisyonu Başkanı

  •   2 Ağustos 2018 Perşembe
  •   4045