ETKİNLİKLER » Konuşmacılar » Dr. Kırçiçeği KORKMAZ

  • Ad Soyad
    : Dr. Kırçiçeği KORKMAZ
  • Görevi
    : Sono Yazılım A.Ş/ Kurucu Ortak / Yönetim Kurulu Başkanı

Özgeçmiş

ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği’nden 1999 yılında mezun olmuştur. Yüksek lisans ve doktorasını 2002 ve 2012 yıllarında yine aynı bölümde tamamlamıştır. 1997 yılında TÜBİTAK’ta yarı zamanlı olarak başladığı kariyerine 18 yıl boyunca Merkez Bankası’nda yazılım mühendisliğinden proje yöneticiliğine kadar birçok görevde bulunarak ve başarılı projelere imza atarak devam etmiştir. 2015 yılında Sono Yazılım A.Ş firmasını kurmuştur. Halen ODTÜ Enformatik Enstitüsü’nde yüksek lisans dersleri vermektedir.

Sono Yazılım, Stratejik Planlama, İç Kontrol, Süreç Yönetimi, İç Denetim, Süreç Otomasyonu ve KVKK Envanter modüllerinden oluşan Kurumsal Yönetim Sistemleri ailesi ile birçok kamu kuruluşuna, yerel yönetimlere, üniversitelere ve büyük ölçekli kuruluşa hizmet vermektedir.  Bu alanlarda sertifikasyon yetkisine sahip olan İç Kontrol Enstitüsü’nün tüm dünyada çözüm ortağıdır.

Bulut tabanlı yazılımlar konusunda da uzmanlaşan Sono Yazılım, bu alanda hem ülkemizde hem de yurt dışında danışmanlık hizmetlerini sürdürmektedir. Sono Yazılım, başarılı olarak tamamladığı AR-GE projelerinde ses işleme, yapay zeka, tavsiye sistemleri gibi alanlarda çalışmalar yürütmektedir.

2018 yılından itibaren de Activate Bilişim ile kurduğu işbirliği ile Okul Yönetim Sistemleri ve
e-Öğrenme Çözümleri üzerinde aktif olarak çalışmakta ve AR-GE projeleri yürütmektedir.

Sono Yazılım ve Activate Bilişim, eğitimde dijital dönüşüm sektör lideri olma hedefi ile ACSO Grup çatısı altında güçlerini birleştirmiştir.