ETKİNLİKLER » Konuşmacılar » Meltem KOCA

  • Ad Soyad
    : Meltem KOCA
  • Görevi
    : Activate Bilişim Teknolojileri A.Ş/ Kurucu

Özgeçmiş

1992 yılında ODTÜ Eğitim Fakültesi Fizik Öğretmenliği bölümünde lisans, 2006 yılında Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Ana Bilim dalında yüksek lisansını tamamlamıştır. Seydişehir  Anadolu Lisesindeki Fizik öğretmenliği kariyerinden sonra 17 yıl ODTU Geliştirme Vakfı Okullarında Öğretmen,  Bilgisayar Zümre Başkanı ve Ögretim Teknoloğu olarak görev yapmıştır.

2012 yılında  Activate Bilişim Teknolojileri A.Ş  firmasını kurmuştur.  Eğitim alanındaki 28 yıllık sektör tecrübesi ile kurum ve kuruluşlara eğitim, danışmanlık ve yazılım hizmetleri vermektedir. Özellikle okul yönetim sistemleri, kurumlar için e-öğrenme çözümleri sunmakta ve AB projelerinde takım lideri, eğitim uzmanı, kilit uzman olarak görev almaktadır.

ARGE çalışmalarının tümünü eğitim ve sosyal sorumluluk alanına kanalize etmiştir. Çalışmalarını yapay zeka ve makine öğrenmesi konularına yoğunlaştırmış ve bu konuların eğitim alanındaki uygulamalarına ağırlık vermiştir. En son AR_GE desteğini K12 gönüllülük platformu isimli SOSYAL GİRİŞİMİNE almıştır.

Sivil Toplum kuruluşlarında etkin görevler üstlenmektedir. Kadın işveren ve Sanayiciler Derneğinin kurucu ve Yönetim Kurulu üyesidir. Ayrıca TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu üyesi olup kurulda aktif görevlerde yer almaktadır.

Meltem Koca, Livcon International Certified Coach ve Proje Yöneticiliği sertifikalarına sahip olup, proje yönetimi konularında eğitimler de vermektedir.