Your Cart

TÜRKİYE ÖZEL OKULLAR DERNEĞİ ECNAIS TÜRKİYE İNGİLİZCE MÜNAZARA TURNUVASI

TÜRKİYE ÖZEL OKULLAR DERNEĞİ ECNAIS TÜRKİYE İNGİLİZCE MÜNAZARA TURNUVASI
27-02-2023
TÜRKİYE ÖZEL OKULLAR DERNEĞİ ECNAIS TÜRKİYE İNGİLİZCE MÜNAZARA TURNUVASI
27-02-2023

TÜRKİYE ÖZEL OKULLAR DERNEĞİ 
ECNAIS TÜRKİYE İNGİLİZCE MÜNAZARA TURNUVASI

Avrupa Birliği Ulusal Özel Okullar Birlikleri Derneği (ECNAIS) tarafından Türkiye Özel Okullar Derneği iş birliği ile Türkiye’de ilk kez  ECNAIS İngilizce Münazara Turnuvası düzenlendi. 

Derneğimizin Lise Komisyonu'nun organizasyonuyla turnuvaya ev sahipliğini, üyemiz Özel Mürüvvet Evyap Okulları yaptı. 
25 Şubat 2023 Cumartesi günü 34 farklı özel okuldan 102 öğrenci, 34 danışman öğretmen, 34 jüri üyesi, TÖZOK üyesi okullar organizasyonu ile ECNAIS TÜRKİYE İngilizce Münazara Turnuvası düzenlendi. 
Katılımcı öğrenciler turnuva esnasında yapılan okul eşleşmelerine göre oturumlara katıldılar ve kendilerine verilen konularda münazara maçları yaptılar. Öğrencilerin İngilizceyi doğal ortamda kullanmalarını sağlayan, kendilerini demokratik bir ortamda ifade edebilmelerini ve özgüvenlerini geliştiren münazara  etkinliğini bu sene ilk kez gerçekleştirebilmiş olmaktan dolayı kıvanç duymaktayız. 

Her takım turnuvada, biri anlık münazara konusu olmak üzere toplam üç tur yarıştılar. Elde edilen sonuçlara göre en yüksek puan alan iki takım, final maçında yarışmaya hak kazandılar. 

Turnuvalarda yarışan takımlardan FMV Özel Nişantaşı Işık Lisesi turnuvanın üçüncüsü, final turnuvasında yarışan Bursa Özel Tan Lisesi turnuvanın ikincisi ve Özel Amerikan Robert Lisesi turnuvanın birincisi olmaya hak kazandılar.

Aynı zamanda 10 öğrenciye  en iyi konuşmacı sertifikaları takdim edildi.

Turnuvanın en iyi konuşmacısı ise Özel Enka Lisesinden seçilmiştir.

Tüm okullarımızı ve öğrencilerimizi tebrik eder, ülkemizi Lizbon ECNAIS Uluslararası Münazara Turnuvası’nda temsil edecek Özel Amerikan Robert Lisesi'ne başarılar dileriz. 

Saygılarımızla,

Türkiye Özel Okullar Derneği 
Yönetim Kurulu

cookies are used on this website in order to improve the user experience and ensure the efficient operation of the website.